Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krmení pro potkany :)

28. 8. 2013

Základem krmení potkana je vždy zrní. Může být celé, vločky a nebo i naklíčené zrní. Dále by na jídelníčku potkanů neměla chybět zelenina a ovoce. Zdroj vitamínů. Dvakrát až třikrát tydně by měli dostat dávku živočišných bílkovin. To znamená psí konzervu, maso, mléčné vyrobky a třeba i vajíčko. A za odměnu můžete dát svému mazlíčkovi nějaký ten pamlsek. Třeba dropsík nebo piškotek.
 

Základní krmná směs

Základní krmná směs pro potkany se dnes dá senhat skoro v každém lepším zverimexu, a nebo si ji můžeme namíchat sami doma. Já dávám přednost té domácí.

Bílkoviny

Množství bílkovin v potravě se odvíjí od věku potkánka. Mladý potkánek do dvou měsíců by měl dostávat bílkovinou složku potravy denně. Od dvou měsíců věku tuto složku snížíme na dvakrát až třikát týdně. Do této složky potravy patří především bílkoviny živočišného původu. Můžeme si je rozdělit na mléčné výrobky, maso, vejce a masové výrobky pro zvířata. Podle mého názoru je nejvhodnější bílkovinou pro potkánky maso nebo vejce. I potkan v přírodě si může najít maso, zatímco mléčné výrobky bude schánět težko.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář